Sarajevo nije uspjelo iznenaditi njemačkog giganta te se plasirati u Europa ligu. Borussia iz Monchengladbacha je slavila sa uvjerljivih 7:0.

Pred oko 45 hiljada gledalaca, Borussija je već u prvom poluvremenu riješila pitanje prolaska dalje. Imalo je Sarajevo nekoliko odličnih prilika u prvom poluvremenu, a najbolju je imao Duljević u 19. minuti kada slabo šutirao i golman domaćih Sommer nije imao problema.

Kazna je došla svega minutu kasnije kada je Andre Hahn šutirao sa dvadesetak metara, lopta je kroz noge igrača Sarajeva ušla u mrežu Bandovića. Tri minuta kasnije se mogla nagovijestiti kanonada u mreži Sarajeva. Xhaka je topovskim udarcem sa 30 metara pocijepao mrežu Bandovića za erupciju oduševljenja na Borussia Parku.

Totalni potop je došao u 34. minuti kada je Hrgota postigao pogodak nakon asistencije Fabiana Johnstona.

Kad kažemo da je Dejan bandović bio najbolji pojedinac Sarajeva u prvom poluvremenu, onda to jasno govori kako je igrala ekipa Sarajeva.

Dženan Uščuplić je pokušao izmjenama da unese malo živosti, ali mu to nije uspjelo.

CentralnoGrijanje

Četvrti gol je Borussia postigla nakon solo akcije Hrgote u 67. minuti. Pet minuta kasnije Dupovac u kaznenom prostoru ruši Herrmanna, a ruski sudija Bezborodov opravdano pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač je bio Thorgen Hazard.

Het trik Hrgote je došao u 81. minuti. Momak rođen u Zenici je lijepo iskosa naciljao i pogodio desni ugao gola Sarajeva.

U nadoknadi je Sarajevo ostalo bez Tatomirovića koji je za dva minuta zaradio dva žuta kartona. Iz Slobodnjaka je u prvoj minuti nadoknade Hazard velemajstorski pogodio za konačnih 7:0.