Velika pobjeda Bosne i Hercegovine nad Grčkom

0
108

Rukometna reprezentacija BiH slavila je i drugu pobjedu nad Grčkom u utakmici baraža za plasman u kvalifikacije za EP u Poljskoj 2016. godine.

Pred oko 2.000 navijača u Cazinu koji su večeras pravili fantastičnu atmosferu naša reprezentacija je ostvarila još jednu veliku pobjedu. Nakon što su u Solunu slavili sa 23:28, naši rukometaši ostvarili su trijumf i na domaćem terenu u Cazinu rezultatom 27:22.

Prvi gol za BiH postigao je Malinović, a Grci su brzo izjednačili. Gosti su imali vodstvo od dva gola na samom početku, ali su bh. reprezentativci na krilima Panića i Perića došli na plus četiri, 11:7.

1509685101523745625359968191191955466577376n

Sjajnom igrom reprezentacija BiH vodila je na poluvremenu sa pet golova razlike, rezultatom 17:12. Posebno su raspoloženi bili Panić i Perić.

I u drugom poluvremenu izabranici Dragana Markovića nastavili su sa odličnom igrom pa su u jednom trenutku imali i vodstvo od 8 golova razlike.

Do kraja utakmice ostalo uspjeli smo održati jednaku prednost kao u Grčkoj, te slaviti sa pet golova razlike, ovoga puta 27:22.

Selektor Dragan Marković zahvalio se sjajnom podršci publike, i kazao kako je dao šansu mlađim igračima, te kako je vrijeme da počnemo pobjeđivati i veće reprezentacije.