Roma bolja od Napolija, Pjaniću pola sata igre

Prva polufinalna utakmica kupa Italije između Rome i Napolija završena je pobjedom domaćih rezultatom 3:2.

Roma je u prvom poluvremenu bila odlična i na kraju prvih 45′ minuta imali su vodstvo od 2:0. Ipak, ekipa Napolija zaigrala je nešto bolje u nastavku i uspjela izjednačiti na 2:2, no pobjedu je svojim drugim golom donio Gervinho.

Rimljane je u vodstvo doveo Gervinho na asistenciju Tottija u 13′ minuti, da bi Strootman pogodio u 32′ za 2:0, što je rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.

Na samom početku drugog poluvremena Higuain je smanjio na 2:1 u 47′ minuti, da bi za 2:2 pogodio Mertens u 70′ minuti.

CentralnoGrijanje

Konačan rezultat utakmice postavio je Gervinho drugim golom u 89′ minuti.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić igrao je posljednjih pola sata utakmice, a u igru je ušao umjesto Nainggolana.

U drugom polufinalnom susretu Udinesse je u prvoj utakmici savladao Fiorentinu sa 2:1.