Real Madrid potopio Schalke

Real Madrid je slavio u prvom susretu osmine finala Lige prvaka igranom u Gelsenkirchenu protiv domaćeg Schalke rezultatom 1:6.

Kraljevi su prije ove utakmice slavili samo jednom u 25 mečeva u Njemačkoj, ali su večeras pokazali da su u sjajnoj formi i da se s pravom smatraju jednim od favorita za osvajanje.

Ekipu Carla Ancelottija u vodstvo je doveo Karim Benzema golom u 13′ minuti na asistenciju c. Ronalda, da bi vodstvo Reala povećao Bale na asistenciju Benzeme, a treba istaći da je kod oba gola pogriješio Santana.

U drugom poluvremenu Real je nastavio sa fenomenalnom igrom, a treći gol postiže C. Ronaldo na asistenciju Balea. Samo pet minuta kasnije Benzema postiže svoj drugi gol, i ponovo na asistenciju Ronalda. Peti gol djelo je Balea, da bi šesti postigao Ronaldo.

Utjehu navijačima Schalkea priredio je Huntelaar fenomenalnim golom u 91′ minuti.