Pjanić ušao sa klupe i pomogao Romi da slavi protiv Juventusa

Roma je sa minimalnih 1:0 savladala Juventus u okviru Kupa Italije na svom Olimpicu. Domaći su se dugo mučili protiv Juventusa, a trener Vučice Rudi Garcija donio je čudnu odluku, ostavivši Miralema Pjanića na klupi za rezerve. Roma je imala blagu terensku inicijativu, a Juventus se orijentisao na prilike iz kontri.

Vrijedi spomenuti da je u prvom dijelu poništen gol Staroj dami zbog nedozvoljene pozicije.

Sve do posljednje četvrtine utakmice nije bilo većih uzbuđenja na terenu, bez pravih prilika na obje strane.

Miralem Pjanić je u igru ušao u 75. minuti, zamijenivši Florenzija, te je unio dosta živosti u igru domaće ekipe.

CentralnoGrijanje

Uostalom, akcija za vodstvo Rome krenula je upravo od Pjanića.

Pjanić je oduzeo loptu igračima Juventusa, te potom sjajno izbacio u stranu Kevina Strootmana, a Holanđanin ubacuje za Gervinha koji u stilu Zlatana Ibrahimovića “kung fu” udarcem šalje loptu u mrežu Juventusa za konačnih 1:0.