Olympiakos ubjedljivo slavio nad Manchester Unitedom

Fudbaleri Olympiakosa su u posljednoj večerašnjoj utakmici slavili protiv favoriziranog Manchester Uniteda sa 2:0. Golovima Domingueza iz 38. i Campbella iz 55. minute, ekipa iz Pireja je konačno, nakon petog pokušaja uspjela slaviti nad trofejnom engleskom ekipom.

Monotono prvo poluvrijeme će ostati u sjećanju jedino po genijalnom potezu Alejandra Domingueza koji je u 38. minuti skrenuo šut Giannisa Maniatisa i petom pogodio za veliko slavlje domaće ekipe.

Međutim, ovaj potez je ostao u sjeni odličnog pogotka Joela Campbella koji je u 55. minuti odličnim udarce sa distance savladao De Geu. Dvadesetjednogodišnji Kostarikanac je odličnim udarcem sa dvadeset pet metara pogodio mrežu za, ispostaviće se, konačnih 2:0. Manchester je imao odličnu priliku u 81. minuti, ali je van Persie sa sedam metara, neometan pucao visoko preko gola.

Ovo je prva pobjeda grčkog tima nad Manchester Unitedom u međusobnim susretima. U prethodna četiri susreta, engleska ekipa je slavila sva četiri puta uz gol razliku 12:2.

CentralnoGrijanje

Ovom pobjedom, Grci su im adekvatno uzvratili za poraze i sad imaju odličnu priliku za prolazak u četvrtfinale Lige prvaka, što bi im bio ogroman uspjeh.

OLIMPIAKOS-MANCHESTER UNITED [1-0 ALEJANDRO… by scrivoquandovoglio