Messi u povratničkom susretu dva puta zatresao mrežu

U prvoj utakmici osmine finala španskog Kupa Kralja Barcelona je na stadionu Camp Nou pobijedila Getafe sa 4:0.

Oba gola na meču postigao je veznjak Cesc Fabregas. Nekadašnji fudbaler Arsenala je prvi put mrežu zatresao u 9. minuti poslije asistencije Pedra, drugi gol na meču španski reprezentativac je postiga u 62. minuti nakon što je sigurno realizovao penal.

Ono što može ohrabriti sve navijače katalonskog kluba je povratak Lionela Messija, poslije 59 dana Argentinac se vratio igranju fudbala, a u igri je proveo posljednjih pola sata te je uspio postići dva gola. Najbolji fudbaler Blaugrane se u listu strijelaca upisao u 90. i 93. minuti.

CentralnoGrijanje

Na preostala susretima Alcorcon i Betis su sa po 1:0 savladali Espanyol odnosno Athletic Bilbao, dok je Racing Santander i Almeria odigrali 1:1.