Kandidati za premijera i ministre TK

U Skupštinu TK već danima pristižu prijedlozi kandidata za mandatara i ministre u novoj Vladi TK. Izbor mandatara trebao bi biti okončan u narednih nekoliko dana, nakon čega bi njegovo imenovanje trebala potvrditi Skupština TK.

Evo prijedloga za mandatara:

 – prof.dr. Bahrija Umihanić (Udruženje poslodavaca u TK, Udruženje nezaposlenih TK „Bolje sutra“

– dr. Mido Glavić (Udruženje poljoprivrednika TK, Predstavnici Udruženja poljoprivrednih subjekata)

– Doc.dr.sc. Amer Tenić – samostalni kandidat

 – Ing. Mirsad Merdić –Neformalna grupa „Udar“ – povukao kandidaturu

 – dipl.ing. rudarstva Salih Delić – (Neformalna grupa „Udar“, Aktivisti – Lokalna grupa za razvoj Mramor, Udruženje nezaposlenih lica TK „Spas u radu“ Tuzla)

 – dipl.ing. elektrotehinke Edin Osmanbegović (Neformalna grupa „Udar“, Udruženje civilnih žrtava rata TK, Udruženje „Naš glas“, Udruženje nezaposlenih lica TK „Spas u radu“ Tuzla, Grupa građana opštine Tuzla)

– Faruk Balijagić – Savez osoba sa invaliditetom

– Dip. ing.elektrotehnike Izet Džananović (Aktivisti – Lokalna grupa za razvoj Mramor)

– mr. Mirsad Nalić – samostalni kandidat

– Svjetlana Cenić (Radnici „Konjuh“ Živinice, „Dita“ Tuzla, „Guming“ Tuzla, „Poliolchem“ Tuzla, „Polihem“ Tuzla)

– Muhamed Murselović (Radnici „Konjuh“ Živinice, „Dita“ Tuzla, „Guming“ Tuzla, „Poliolchem“ Tuzla, „Polihem“ Tuzla)

Kandidati za ministre su:

– Za ministra za rad, socijalnu politiku i povratak:

1. Salih Omerović (Udruženje nezaposlenih TK „Bolje sutra“)

2. Emir Hujdurović (samostalni poslanik Zoran Jovanović)

– Za ministra obrazovanja, nauke, kulture i sporta:

1. prof. Emir Jahić (Udruženje nezaposlenih TK „Bolje sutra“)

2. Adem Šehidić (JU OŠ „Brčanska malta“, JU OŠ „Lipnica“, JU OŠ „Bukinje“, JU OŠ „Tušanj“, JU OŠ „Simin Han“, JU OŠ „Miričina“, JU OŠ „Husino“, JU Zavod za odgoj i obrazovanje osoba sa smetnjama u psihičkom i tjelesnom razvoju Tuzla; NVO „Evropski put Roma“ Tuzla)

CentralnoGrijanje

3. Enes Huseinagić (JU OŠ „Jala“)

4. prof. Milan Cvijetinović (Srpsko građansko vijeće-Pokret za ravnopravnost u TK)

– Za ministra unutrašnjih poslova:

1. Bego Gutić (Udruženje nezaposlenih TK „Bolje sutra“)

2. Admir Jukan (Udruženje nezaposlenih TK „Bolje sutra“,  Rukometni klub„Sloboda Solana“ )

3. Amir Husić (Radnici „Konjuh“ Živinice, „Dita“ Tuzla, „Guming“ Tuzla, „Poliolchem“ Tuzla, „Polihem“ Tuzla)

– Za ministra trgovine, turizma i saobraćaja:

1. prof.dr. Senaid Hadžić (Udruženja „Živinice taxi“ Živinice, „Sapna taxi“ Sapna, i „Kalesija taxi“ Kalesija)

– Za ministra poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva:

1.  Midhat Glavić (Predstavnici Udruženja poljoprivrednih subjekata)

2. mr. Idriz Vrtagić (Općinsko Udruženje poljoprivrednika „Živinice“ Živinice, Udruženje proizvođača povrća „Kornišon“)

3. Fahrudin Pašić (Radnici Konjuh Živinice, „Dita“ Tuzla, „Guming“ Tuzla, „Poliolchem“ Tuzla, „Polihem“ Tuzla)

 – Za ministra zdravstva:

1. prim.dr. Esad Brkić (Nezavisni strukovni sindikat radnika zaposlenih u zdravstvu TK, Radnici Konjuh Živinice, „Dita“ Tuzla, „Guming“ Tuzla, „Poliolchem“ Tuzla, „Polihem“ Tuzla)

2. Enes Brkić ( Radnici Konjuha Živinice, “Dita” Tuzla, “Guming” Tuzla, “Poliolchem” Tuzla, “Polihem” Tuzla)

– Za ministra industrije, energetike i rudarstva:

1. prof. dr. Midhat Suljkanović (Radnici „Konjuh“ Živinice, „Dita“ Tuzla, „Guming“ Tuzla, „Poliolchem“ Tuzla, „Polihem“ Tuzla)

2. dipl. Ing. Mulaga Fejzić (Radnici Konjuh Živinice, „Dita“ Tuzla, „Guming“ Tuzla, „Poliolchem“ Tuzla, „Polihem“ Tuzla)

(RTV Slon)