Fenomenalni Džumhur preokretom do pobjede

Damir Džumhur je savladao grčkog tenisera bh. korijena Alexandrosa Jakupovića rezultatom 3:2 (4:6, 3:6, 6:2, 6:3, 6:4) u okviru prvog kola druge grupe euroafričke zone Davis kupa.

Nije baš sjajno počelo za Džumhura koji je izgubio prva dva seta, 4:6 u prvom, te 3:6 u drugom. Alexandros Jakupović držao je igru u svojim rukama i činilo se kako bi Džumhur mogao izgubiti, a reprezentacija Grčke izjednačiti na 2:2.

Ipak, baš kao i na Australian Openu, Džumhur se probudio u trećem setu u kojem je slavio sa 6:2. Naš teniser bio je siguran na servisu i sa dva breaka smanjio rezultat u setovima na 1:2. I četvrti set bio je u znaku našeg tenisera, fenomenalnom i sigurnom igrom nošen sjajnom publikom izjednačio je na 2:2.

CentralnoGrijanje

Posljednji set također je pripao Džumhuru rezultatom 6:4. Najbolji bosanskoheregovački teniser pokazao je da je fizički izuzetno spreman, pa je i pored napada Jakupovića uspio održati prednost.

Ovom pobjedom reprezentacija BiH plasirala se u drugo kolo Davis kupa gdje će igrati sa reprezentacijom Finske.