City ispao iz FA kupa, Džeko se propisno ispromašivao

0
113

U posljednjoj utakmici četvrtfinala FA kupa Wigan je iznenadio Manchester City rezultatom 2:1. Gosti su poveli pogotkom Jordija Gomeza koji je bio siguran sa bijele tačke u 27. minuti. Na 2:0 povisio je James Perch, da bi Samir Nasri smanjio na 2:1 u 68. minuti. City je tako propustio šansu da se nađe u plufinalu FA kupa gdje bi igrao sa Arsenalom.

Naš reprezentativac u igru je ušao u 53. minuti, a u 80. minuti promašio je gol Wigana sa samo nekoliko metara. Ovo je Džeki drugi veliki promašaj ove sezone, nakon što je promašio prazan gol protiv Stokea. Podsjećamo, Džeko je zbog tog poteza završio na listi10 najvećih promašaja u Premiershipu.

U drugoj polufinalnoj utakmici igrat će Sheffield United i Hull City, nakon pobjeda nad Charltonom, odnosno Sunderlandom.