Ćirini fudbaleri upisali šestu pobjedu u pripremnom periodu /FOTO/

Fudbaleri Miroslava Ćire Blaževića upisali su šestu pobjedu u pripremnom periodu.

Ovoga puta nasuprot sebe imali su bh. premijerligaša Mladost iz Velike Obarske koju su savladali rezultatom 1:0 (1:0) golom kapitena Muhamedo Omića iz 28. minute. Miroslav Blažević gostima se suprotstavio sa sljedećom postavom: Hadžić, Salihović, Moranjkić, Efendić, Mehanović, Omić, Jahić, Redžepi, Mehidić, J. Mujkić, Krpić.

Mladost je nastupila u sastavu: Tripić, Bajić, Mazić, Hodžić, Trifković, Ramić, Krezović, Vasić, Komarčević, Zečević, Ristić.

Bio je ovo meč odigran u visokom tempu u kome su se timovi smjenjivali u inicijativi. Crveno – crni su odigrali mnogo bolju partiju nego što je to bio slučaj protiv Sloge i odmah su dali do znanja da vrlo motivisano žele ostvariti još jedan trijumf. Iako se veći dio susreta igralo između dva šesnaesterca, vrijedi izdvojiti nekoliko dalekometnih udaraca naših fudbalera. Posebno je zapažen bio šut Redžepija iz 18. minute kada je lopta prošla kraj same lijeve stative Tripića. Gosti su u par navrata pokušavali brzom trancizijom zaprijetiti Hadžiću, no danas je sjajan posao odradio naš zadnji red predvođen Salihovićem i Moranjkićem. Ovaj stoperski dvojac je bez većih problema lako zaustavljao napade gostiju.

CentralnoGrijanje

U 28. minuti dolazimo do vodstva. Mehidić dobro prolazi po lijevoj strani i sjajno centrira u srce šesnaesterca. Za Krpića je lopta bila previsoka, no na nju natrčava zaboravljeni Omić i snažnim udarcem glavom trese mrežu Mladosti!  U tim trenucima susreta naš tim je imao terensku inicijativu i u naletima su atakovali na gol Tripića. Srećom po Mladost uspjeli su se odbraniti i sa minimalnom prednošću otići na odmor. U nastavku susreta Blažević je iz igre izvadio Redžepija i J. Mujkića koje su zamijenili Husić i brzonogi Kapić.

Drugo poluvrijeme nastavljeno je u visokom ritmu uz dosta duela, trke i bespoštedne igre na obje strane. Naš tim je djelovao vrlo sigurno i bez problema su dobijali bitku na sredini terena. U par navrata Kapić je dobro prolazio po desnoj strani, a u 67. minuti imao je sjajnu priliku da poveća vodstvo. Nakon što su Crveno – crni razvukli zadnju liniju Mladosti, Husić na desnoj strani pronalazi Kapića koji u šesnaestercu prima loptu, no njegovo oklijevanje da šutira iskoristio je protivnički stoper i sjajna prilika odlazi u nepovrat. Crveno – crni su u tim momentima imali više od igre. Ipak, nakon jednog prekida  Vasić šutira glavom no njegov udarac lako brani Fejzić koji je u međuvremenu na golu našeg tima zamijenio Hadžića. Naš šef struke do kraja meča napravio je još samo jednu izmjenu, pa je Mehidića na lijevom krilu zamijenio Jusufbašić

Do kraja susreta zabilježena je i pogođena stativa Krpića nakon njegovog snažnog udarca sa nekih 18 metara. Interesantno, Miroslav Ćiro Blažević je u ovoj utakmici priliku dao tek petnaestorici fudbalera, dok su na klupi presjedili Redžepi, Selamović, Huseinbašić, A. Mujkić, Musić, Pršeš, Ferizović, Halilović. Trijumf protiv Mladosti bio je ukupno šesti u pripremnom periodu u kome je do sada odigrano devet mečeva. Deseta utakmica, ujedno “generalka”, biće odigrana 23. februara u Srebreniku protiv ekipe Gradine.