“Ćirina mašina” ubjedljiva na Tušnju

Crveno – crni su lako izašli na kraj sa ekipom Mladosti iz Doboj Kaknja deklasiravši ih sa sigurnih 4:0 (1:0).

U okviru 17. kola Prve lige FBiH naši fudbaleri ostvarili su i drugu uzastopnu pobjedu ovog proljeća. Gosti iz Doboj Kaknja odolijevali su do osme minute, ali na kraju su morali pognutih glava napustiti Tušanj.

Bio je ovo ujedno i prvi službeni trijumf Miroslava Blaževića pred tuzlanskom publikom.

SLOBODA – MLADOST 4:0 (1:0)

Stadion Tušanj. Gledalaca: 3.000. Sudija: Vedran Zovko (Mostar). Pomoćnici: Marko Perić (Mostar) i Dalibor Mavrak (Mostar). Četvrti sudija: Dario Karačić (Čitluk). Delegat: Miro Pandžuć (Sarajevo). Posmatrač: Danko Ćavar (Široki Brijeg). Žuti kartoni: Redžepi, A. Mujkić (Sloboda), Čišija, Hrustanović, Murić, Huseinspahić (Mladost). Strijelci: 1:0 – J. Mujkić (8′), 2:0 – Mehidić (48′), 3:0 – Redžepi (70′), 4:0 – Musić (72′).

SLOBODA: Hadžić, Omić, Efendić, Musić, Redžepi (od 83. Husić), J. Mujkić, Moranjkić, A. Mujkić (od 46. Jahić), Mehidić, Krpić (od 83. Jusufbašić), Mehanović. Šef stručnog štaba: Miroslav Blažević.

MLADOST: Hadžić, Hrvat, Čišija, Hrustanović (od 54. M. Musić), Murić, O. Musić, Kovač, Topalović, Alagić, Bajramović (od 76. Piljug), Huseinspahić (od 61. Čehajić). Šef stručnog štaba: Elvedin Beganović.

Iako smo od samog početka susreta imali terensku inicijativu, bilo je teško probiti bedem gostiju. Srećom, nakon jednog prekida u osmoj minuti, Mehidić odlično glavom sa druge stative prebacuje loptu do Jasmina Mujkića kome nije bilo teško matirati nekadašnjeg klupskog kolegu Hadžića.

Na Tušnju je u tom trenutku sve proključalo! Sjajno je bilo gledati preko 3.000 domaćih navijača koji su zdušno bodrili naše Crveno – crne.

CentralnoGrijanje

Svi oni su očekivali još golova u prvom poluvremenu, ali sve što smo zabilježili nakon vodstva bio je Mehanovićev udarac preko gola nakon odlične asistencije petom Redžepija.

U drugom poluvremenu Blažević je iz igre izveo idnisponiranog mladog stopera Adnana Mujkića na čije mjesto je došao kapiten Omić. U srednji red ušao je iskusni Jahić i već nakon tri minuta igre imali smo prednost 2:0.

Iskosa sa lijeve strane Mehidić majstorski izvodi slobodnjak, a Hadžić ne uspijeva ukrotiti njegov precizni projektil.

Nakon drugog gola gledali smo našu igru sa nešto smanjenijim tempom, no kada je Topalović neometan šutirao, a naš golman Hadžić spasio siguran gol, Crveno – crnima je bilo jasno da moraju ponovo povećati brzinu.

Nakon ofanzive ka golu Mladosti došli smo u priliku da im zaprijetimo iz prekida. Redžepi izvodi gotovo skraćeni korner, no umjesto da loptu pošalje u srce šesnaesterca, on se odlučuje na udarac i na spavanju hvata nemoćnog Hadžića. Lopta je prošla kraj same lijeve stative gola Mladosti sa veliku radost našeg tima i cijelog Tušnja.

Gosti se nisu ni oporavili od novog gola, a već su ponovo stavljali loptu na centar. Musić u svom stilu vuče loptu na nekih 20 metara od gostujućeg gola, poteže svoju desnicu i čisti desne rašlje gola Mladosti!

Delirijum na tribinama, oduševljene domaće publike. Nova tri boda smo spakovali na konto, a kada je oficijelni spiker najavio da Jedinstvo gubi od Igmana pod Borićima, tušanjske tribine su proključale.

Na kraju, Bišćani su uspjeli osvojiti bod na svom terenu, baš kao i Gračanlije protiv Gradine, ali “Ćirina mašina” im je opasno za vratom.

Topi se prednost naših konkurenata. Raste samopouzdanje Crveno – crni. Nakon radosti na Tušnju vrijeme je za nove izazove. Sljedeći je već narednog vikenda u dalekoj Čapljini!