Chelsea savladao Manchester City na Etihadu

U okviru posljednje utakmice 24. kola engleske Premier lige, Chelsea je zausatvio dominaciju Manchester Cityja na njihovom stadionu. Plavci su savladali Građane sa minimalnih 0:1 golom Branislava Ivanovića i tako ostavili Arsenal na prvom mjestu.

Prvu veću priliku imao je Manchester City preko Yaye Tourea koji je u 16. minuti primio loptu na rubu šesnaesterca, ali je onda šutirao visoko preko gola. Nedugo nakon toga Jesus Navas je šutirao malo pored gola. Edin Džeko je šutirao u 22. minuti, ali i njegova lopta je otišla pored gola.

Chelsea je prvu pravu priliku imao u 27. minuti. Ramires je snažno šutirao, ali je Joe Hart sjajno odbranio njegov udarac. Nakon jedne akcije Plavaca u 32. minuti lopta se odbila na rub šesnaesterca do Branislava Ivanovića, koji ju je preciznim udarcem pospremio u mrežu za 0:1.

Mogao je Chelsea i s ubjedljivom prednošću otići na odmor, ali je udarac Edena Hazarda u 36. minuti odbranio Hart, dok je šut Samuela Eto’oa u 44. minuti zaustavila prečka. U nastavku, tačnije u 48. minuti Džeko je imao još jednu priliku. Šutirao je glavom pored gola.

Toure je imao dobru priliku u 51. minuti, ali promjene rezultata nije bilo. Plavci su još jednom uzdrmali okvir gola u 53. minuti. Šutirao je Nemanja Matić, a lopta je ovaj put pogodila prečku. To nije bilo sve. Gary Cahill šutirao je u 67. minuti, ali ponovo okvir gola. Njegov udarac zaustavila je stativa.

CentralnoGrijanje

Do kraja utakmice David Silva i Stevan Jovetić su imali dobre prilike za Građane, ali rezultat se nije mijenjao. Edin Džeko, napadač naše reprezentacije, odigrao je svih 90 minuta protiv Chelseaja.

Vrijedi istaći da je City na svom stadionu do ove utakmice ostvario 11 pobjeda iz isto toliko susreta, te uz to je postigao nevjerovatna 42 pogotka.