Borussia Dortmund osvojila Superkup Njemačke

Ekipa Borussije iz Dortmunda je večeras na Signal Iduna parku u Dortmundu, savladala prvaka Njemačke Bayern sa 2:0.

Prvi trofej za ekipu koju sa klupe vodi trener Jurgen Klopp, su donijeli Henrik Mkhitaryan i Pierre Emerick Aubameyang.

Domaći su poveli već u 23. minuti kada je Armenac Mkhitaryan zatresao mrežu Bavaraca. Nakon dobre akcije, lopta se odbila do “desetke” Borussije koji je topovskim udarcem savladao Neuera.

Bayern, koji je u ovoj utakmici počeo u kombinovanom sastavu, nije niti jednom zaprijetio golu Weidenfellera.

CentralnoGrijanje

Konačan rezultat je postavljen u 62. minuti kada je Aubameyang glavom savladao Neuera. Prethodno mu je odlično ubacio Lukas Pisczek.

Do kraja utakmice bilo je još nekoliko prilika za domaće, ali Imobille i Mkhitaryan nisu bili precizni.

Ovo je peti trofej Superkupa za Borussiju što je rekordno u Njemačkoj.