Bayern, Wolfsburg i Kaiserslautern u polufinalu

Nogometašima Borussije iz Dortmunda u polufinalu njemačkog kupa u srijedu su se pridružili Bayern, Wolfsburg i Kaiserslautern.

Bayern se lakoćom u Hamburgu obračunao s domaćim HSV-om. Bilo je 5:0 za njemačkog i europskog prvaka, a tri pogotka postigao je Mandžukić (21′, 74′, 76′), te Dante (26′) i Robben (54′) po jedan.

Wolfsburg je na gostovanju pobijedio Hoffenheim 3:2. Strijelci za ‘vukove’ bili su Ricardo Rodriguez (26′, 44′), oba puta iz jedanaesterca, i Bas Dost (64), dok je dvostruki strijelac za Hoffenheim bio Roberto Firmino (38′, 90’+1′).

CentralnoGrijanje

Kaiserslautern je izborio plasman u polufinale iznenađujućom pobjedom u Leverkusenu protiv Bayera 1:0. Pogodak odluke postigao je Ruben Yttergard Jenssen u 114. minuti. Gosti su mogli i ranije do gola, no Mohammadou Idrissou je u 98. minuti promašio jedanaesterac.

U polufinalnim susretima, koji se igraju 15. i 16. travnja, sastat će se Borussa Dortmunda – Wolfsburg te Bayern – Kaiserslautern.