Bayern još jednom ubjedljiv: Schalke se vraća kući sa”petardom” (Video)

Ekipa Bayerna je još jednom potvrdila dominaciju u njemačkoj Bundesligi. Ovaj put njihova “žrtva” je bila ekipa Schalkea koja je pregažena sa ubjedljivih 5:1.

Domaći su poveli u samom otvaranju utakmice. Strijelac je bio Alaba u trećoj minuti iz slobodnog udarca. Već u 15. minuti je bilo jasno u kojem će smjeru teći utakmia. Asistencija Mandžukića za Arjena Robbena koji pogađa mrežu gostiju. Furioznih prvih pola sata su zaključili Mario Mandžukić u 24. minuti te ponovo Robben samo četiri minuta kasnije. Sa ovim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Jedino što su gosti u cijeloj utakmici uspjeli je postići počasni pogodak. Bayernov desni bočni Rafinha je pogodio mrežu Neuera u 64. minuti. U 78. kojačni potop ekipe iz Gelsenkirchena. Papadopoulos je u svom kaznenom prostoru oborio Mandžukića i zasluženo zaradio crveni karton. Siguran realizator je bio Robben za svoj het trik i konačnih 5:1 za Bavarce.

CentralnoGrijanje

Bayern sa ovom pobjedom ima 65 bodova, čak 20 više od drugoplasirane Borussije iz Dortmunda. Schalke se nalazi na četvrtoj poziciji sa 41 bodom i odličnim šansama za mjesto koje vodi u Ligu prvaka naredne sezone.