Sloboda zasluženo pobijedila zenički Čelik

Sloboda je danas na stadionu Tušanj  zasluženo pobijedila  NK “Čelik” Zenica sa rezultatom 3:0 (2:0) u okviru utakmice 17. kola BHT Premijer lige BiH.

Sloboda je odlično otvorila utakmicu, a do vodstva je došla već u 4. minuti golom iz penala.  Sulejman Krpić bio je taj koji je dovodo Slobodu u rano vodstvo.

Do kraja prvog dijela utakmice, Sloboda je uspjela utvrdit vodstvo zahvaljujući autogolu Šišića koji u sudijskoj nadoknadi nespretnom reakcijom pogađa vlastitu mrežu za vodstvo Slobode rezultatom 2:0.

U drugom poluvremenu Sloboda je nastavila ofanzivu prema golu Čelika pa tako u 76. minuti utakmice, Kadrić obara Karpića u kaznenom prostoru. Ovaj put je odgovornost preuzeo Osmanagić koji preciznim udarcem pogađa mrežu Čelika za ubjedljivo vodstvo Slobode rezultatom 3:0.

Do kraja utakmice,  Sloboda je stvorila još nekoliko prilika za gol, ali rezultat se nije mijenjao te su domaći upisali bitnu pobjedu u posljednjoj domaćoj utakmici jesenjeg dijela BHT Premijer lige BiH u sezoni 2017./2018.

Nakon pobjede protiv Čelika, Sloboda ima 16 bodova te zauzima deveto mjesto, ispred GOŠK-a koji ima 14 bodova, a narednu utakmicu, Sloboda igra upravo u Gabeli protiv GOŠK-a. Utakmica je na programu u petak(08. decembra) u 13 sati.

FK Sloboda Tuzla: Hadžić, Todorović, Krpić, Ordagić/Hairlahović (76′), Grahovac/Osmanagić (69′), Lazevski, Beganović, Mehmedagić, Ćulum, Smajić/Đorđilović (81′), Ignjatović

NK Čelik Zenica: Marković/Karajbić (23′), Udovičić, Jurković, Duvnjak/Ćemalović(46′), Popović, Kadrić, Mehić, Šabanović, Šišić/Šarić (80′), Mahmutović, Duraković