Selimović i Hasandić najuspješniji sportisti TK u 2017. godini

Ferx.ing d.o.o

Kickbokser Mesud Selimović (31), član Kluba borilačkih sportova „FlekTom Cat“ iz Tuzle i košarkaš Almir Hasandić (27, OKK Sloboda) najuspješniji su sportisti Tuzlanskog kantona u 2017. godini, odlučio je žiri Sportskog saveza TK.

Selimović je reprezentativac i višestruki prvak BiH u kickboxu. U prošloj godini osvojio je srebrnu medalju u disciplini K1 style -85 kg na Svjetskim igrama u Poljskoj, što je njegov rezultat karijere.

Menprom

Hasandić je jedan od najboljih košarkaša u prvenstvu BiH. S klubom je u prošloj sezoni igrao polufinale doigravanja za prvaka BiH, te stekao status senirskog reprezentativca, nastupivši u utakmicama koje je košarkaška selekcija BiH igrala u pretkvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Ove godine prvi put je uvedeno ocjenjivanje najboljih u pojedinačnim i kolektivnim sportovima, pa su Selimović i Hasandić zajednički slavljenici, a priznanja im je uručio premijer TK Bego Gutić.

Sukladno tome, Karate klub „Tuzla Sinbra“ najbolji je sportski kolektiv u pojedinačnim sportovima, dok je u kolektivnim priznanje pripalo rukometašicama Jedinstva AtlasRelaxa iz Tuzle.

Alma Hodžić (Streljački klub „Konjuh“ Živinice) najuspješnija je sportašica u invalidskom sportu, dok je u konkurenciji invalida priznanje pripalo Erminu Jusufoviću (SKISO „Sinovi Bosne“ Lukavac).

Najuspješnije ekipe u invalidskom sportu su KIK „Zmj“ Gradačac, Streljački invalidski klub Tuzla, Streljački sportski klub „Konjuh“ Živinice, SKISO „Sinovi Bosne“ Lukavac, dok je najuspješniji trener u invalidskom sportu Ejub Mehmedović, trener reprezentacije BiH u sjedećoj odbojci.

Najuspješniji kadeti u pojedinačnim sportovima su: Sandro Krešić (KK „DO“ Tuzla), Haris Muratbašić (KBS „Orkka“ Lukavac), Kenan Dračić (PK „Zmaj Alpamm“ Tuzla), Neven Davidović (HK „Sloboda“ Tuzla).

Najuspješniji juniori: Hamza Čajić (KBS „Orkka“ Lukavac), Belmin Mrkanović (AK „Doboj Istok“, Klokotnica) i Husein Selimović („Zmaj od Bosne“ Tuzla).

Najuspješniji treneri: Željko Zombra (KBS „Orkka“ Lukavac), Una Selman-Žilić („Tuzla-Sinbra“), Hajrudin Trle („Zmaj od Bosne“ Tuzla), Haris Hasić (PK „Zmaj Alpamm“ Tuzla).

U konkurenciji ekipa u pojedinačnim sportovima najuspješnijim su proglašeni: KBS „Tuzla-Sinbra“, BK „Zmaj od Bosne“ i AK „Sloboda Tehnograd“.

Najuspješniji seniori u pojedinačnim sportovima: Osman Junuzović (AK „Doboj Istok“), Selma Sejdinović (Judo klub Lukavac) i Mensur Đozić (KBS „Orkka“).

Najuspješniji kadeti u kolektivnim sportovima su: Haris Dedajić (OKK „Sloboda“), Naida Ruščuklić (KK „Jedinstvo Piemonte) i Renata Petrović (OŽRK Jedinstvo AtlasRelax).

U konkurenciji juniora – ekipno najuspješnijim su proglašeni: Edis Smajić (FK „Sloboda“), Nedim Omerović (OKK „Sloboda“), Ajla Ikanović (ŽKK RMU Banovići).

Selektor kadetske reprezentacije BiH Sakib Malkočević proglašen je najuspješnijim trenerom u ekipnim sportovima, a slijede: Goran Jurčenko (RMU Banovići) i Amir Spahić (FK „Sloboda“).

Najuspješnije ekipe u prošloj godini su: OŽRK Jedinstvo AtlasRelax, RK „Konjuh“ Živinice, ŽKK RMU Banovići, te OKK „Sloboda“.

U ekipnim sportovima najuspješnijim seniorima proglašeni su: Emina Demirović (ŽKK RMU Banovići), Nedžad Muratović (OKK „Sloboda“), Admira Zvekić (OŽRK Jedinstvo AtlasRelax) i Mihret Husić (RK Konjuh).

Specijalna priznanja dodijeljena su: Erni Sinanović (posthumno, Kalesija), Murselu Deliću (Srebrenik), Jasminu Omerefendiću (Živinice), KK „Gradina“, Srebrenik, FK „Sloga“ (Simin Han) i legendarnoj košarkašici Raziji Mujanović.

(RTV Slon)

 

RSD Sloboda