Bayern osvojio 30. titulu prvaka Njemačke

RSD Sloboda
Jedini pogodak za Bayern u ovom susretu postigao je Robert Lewandowski u prvom poluvremenu, tačnije u 43. minuti, što mu je bio 31. pogodak u ovoj sezoni.

Ovo je za Bayern osma uzastopna titula prvaka Njemačke te su i ove sezone dokazali da su potpuni vladari nogometa u ovoj državi, a posljednji put kada nisu bili prvaci bilo je 2012. godine kada je Borussija Dortmund dvije godine uzastopno osvajala nacionalno prvenstvo.

RMU Banovići
Prvu titulu prvaka Njemačke Bayern je osvojio 1932. godine, a u bogatoj klupskoj historiji 19 puta su osvojili Kup Njemačke, sedam puta Superkup, pet puta su bili prvaci Evrope i jednom osvajači Kupa UEFA.

Bavarci nisu baš najbolje počeli ovu sezonu, iako su prošlu s Nikom Kovačem osvojili duplu krunu, a nakon niza loših rezultata na klupu kluba je došao Hansi Flick i situacija se od tada značajno promijenila.

Bayern je počeo igrati onako kako navijači od njega očekuju, vremenom je stigao Leipzig i Borussiju Dortmund, a onda je nakon pandemije koronavirusa pobijedio sve utakmice u Bundesligi i dva kola prije kraja osvojio titulu prvaka.

U ostalim mečevima, Freibrug je rezultatom 2:1 pobijedio Herthu, a jedini pogodak za gostujući tim postigao je Vedad Ibišević.

Union Berlin je na svom terenu bio bolji od Paderborna sa 1:0, a u prvom meču dana Borussija M’gladbach je bila bolja od Wolfsburga rezultatom 3:0.